Organizator:

Prelegenci

Dominik Banaszak

Architekt
Lab 3 Architekci

Dominik Banaszak

Architekt
Lab 3 Architekci
Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej.

Architekt, urbanista i przedsiębiorca. Współzałożyciel oraz główny projektant poznańskiej pracowni projektowej Lab 3 Architekci Sp. z o.o. (od 2017r.). W latach 2010-2017r. wspólnik i architekt w firmie CDF Architekci Sp. z o.o. Sp. K. Uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń od 2013. Ponad 15 lat doświadczenia zawodowego w projektowaniu i zarządzaniu projektami obiektów biurowych, użyteczności publicznej, handlowo-usługowych i mieszkalnych. Autor i współautor kilkudziesięciu zrealizowanych budynków oraz założeń urbanistycznych na terenie całego kraju. Laureat licznych polskich i zagranicznych konkursów oraz nagród architektonicznych. Od 2014 roku członek Izby Architektów RP oraz SARP. Od 2018r. Członek Krajowej Rady Izby Architektów RP.

Bartosz Byczkowski

Prezes Zarządu
Garte Polska

Bartosz Byczkowski

Prezes Zarządu
Garte Polska
Ekspert z zakresu architektury krajobrazu.

Absolwent poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Ekspert z zakresu architektury krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zieleni, biegły sądowy z zakresu ogrodnictwa, członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.

Paulina Duch-Żebrowska

Architektka
Politechnika Gdańska

Paulina Duch-Żebrowska

Architektka
Politechnika Gdańska
Jako architekt spędziła 15 lat zawodowego życia w Londynie rozwijając się jako architekt oraz manager procesów inwestycyjnych, gdzie m. in. projektowała i prowadziła budowę mieszkań w legendarnym Soho oraz sklepów na Oxford Street w Londynie.

Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje w pracy naukowej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania technologii BIM oraz narzędzi do symulacji energochłonności, aby znaleźć najbardziej optymalny scenariusz pełnej renowacji naszych blokowisk. Głęboko wierzy, że mądre inwestowanie w wielką płytę nie tylko pomoże nam osiągnąć standard europejskiego Green Deal oraz Fit for 55, ale również doprowadzi do pełnej dostępności mieszkań dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Maciej Franta

Architekt
Franta Group Architects

Maciej Franta

Architekt
Franta Group Architects
Jeden z najgłośniejszych i najzdolniejszych młodych architektów.

Jest założycielem śląskiej  pracowni architektonicznej Franta Group Architects. W 2022 roku znalazł się na prestiżowej liśćie  40 under 40 (40 najbardziej obiecujących europejskich architektów, którzy nie ukończyli 40 roku życia). W 2022 roku otrzymał również tytuł Architect of the Year 2021 w konkursie organizowanym przez The Architecture Community. Autor m.in. Villi Reden, która znajduje się w Chorzowie, jednego z najczęściej nagradzanych projektów architektonicznych w 2021 roku.

Maciej Frąckowiak

Socjolog
UAM

Maciej Frąckowiak

Socjolog
UAM
Socjolog, doktor nauk społecznych, adiunkt na Wydziale Socjologii UAM w Poznaniu oraz wykładowca w Katedrze Projektowania SWPS w Warszawie.

Badacz miasta, kultury wizualnej i zagadnienia edukacji w kulturze. Autor i redaktor tekstów oraz książek naukowych i popularyzatorskich o tej tematyce. Redaktor działu badawczego czasopisma o kulturze i projektowaniu Notes na 6 tygodni.

Jakub Głaz

Architekt

Jakub Głaz

Architekt
Krytyk architektury, publicysta, animator działań przestrzennych.

Zajmuje się popularyzacją i krytyką architektury w mediach specjalistycznych i ogólnotematycznych. Autor i kurator wystaw architektonicznych. Dwukrotny laureat nagrody dziennikarskiej Izby Architektów RP.

Rafał Grzelewski

Architekt
Grupa 5 Architekci

Rafał Grzelewski

Architekt
Grupa 5 Architekci
Architekt, rzeźbiarz - współprowadzący projekty kluczowych w Grupa 5 Architekci inwestycji o funkcji biurowej, mieszkaniowej wielorodzinnej i użyteczności publicznej.

Odpowiedzialny za obsługę inwestorów, zarządzanie projektami i zespołami projektowymi. Autor i współautor takich projektów jak:

- centrum pofabryczne Monopolis w Łodzi,

- budynki biurowe Face to Face w Katowicach,

- zespół biurowy STUDIO przy ul. Łuckiej w Warszawie

- Platinium Business Park (etapy III-VI)

- Harmony Office Center w Warszawie,

- elewacje Centrum Handlowe Klif w Warszawie.

- zabudowa wielorodzinna In City przy ul Siedmiogrodzkiej w Warszawie,

- osiedle Brzozowy Zakątek przy ul. Branickiego

- obiekty hotelowe przy ul. Ledóchowskiej w Warszawie

Członek SARP Warszawa. Absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej oraz absolwent z wyróżnieniem Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczeń prof. Adama Myjaka skupiony na relacjach rzeźby z przestrzenią publiczną. Od 2012 członek SARP Warszawa. W miedzy czasie ukończył studia podyplomowe z zakresu Project Management w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a wcześniej stypendysta University of Detroit Mercy w USA i Technische Universität w Berlinie.

Kinga Grzybowska

Architektka
KXM Group

Kinga Grzybowska

Architektka
KXM Group
Współzałożycielka pracowni KXM Group.

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Odbyła stypendium na Uniwersytecie w Stuttgarcie w Niemczech. Laureatka wielu konkursów architektonicznych, nagród i stypendiów (m.in. Stypendium dla młodych twórców Miasta Poznania czy Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Doświadczenie zawodowe zdobywała w prestiżowych pracowniach architektonicznych w Polsce i zagranicą, takich jak Benthem Crouwel Architects w Amsterdamie, C.F.Møller Architects w Kopenhadze, Project A01 w Wiedniu i CDF Architekci w Poznaniu. W tym czasie rozwinęła swoje zainteresowania związane z architekturą zrównoważoną, projektowaniem obiektów służby zdrowia i urbanistyką. Prywatnie lubi planować podróże i odkrywać nowe miejsca - zwłaszcza

Monika Lemańska

Architektka
WXCA

Monika Lemańska

Architektka
WXCA
Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej i studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Do WXCA dołączyła w 2015 r., a 3 lata później została tam architektem prowadzącym. Wraz z zespołem wygrywała w prestiżowych konkursach architektonicznych m.in. na Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, czy Ulice Nowej Pragi w Warszawie. Specjalizuje się w projektach wymagających uzgodnień konserwatorskich i jest zaangażowana m.in. w Teatr Żeromskiego w Kielcach, Ogrody Ulricha w Warszawie czy rewitalizację placu rynku w Radomiu.

Członkini zarządu Oddziału Warszawskiego SARP w kadencji 2019-2023, współzałożycielka Sekcji Młodych OW SARP.

 

Zuzanna Mielczarek

Architektka
Narodowy Instyt Architektury i Urbanistyk

Zuzanna Mielczarek

Architektka
Narodowy Instyt Architektury i Urbanistyk
Absolwentka Wydziału Architektury w Delft w Niderlandach, doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej w dziedzinie inkluzywnego mieszkalnictwa.

Badaczka architektury, kuratorka. Na Wydziale Architektury w Brnie prowadzi razem z Kacprem Kępińskim Inclusive Housing Studio. Specjalistka do spraw projektów innowacyjnych i społecznych w PFR Nieruchomości. W Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki zajmuje się kuratorstwem wystaw i projektów popularyzatorskich. Wspólnie z Kamilem Trepką prowadzi „Podcast Mieszkaniowy" Krytyki Politycznej. Współtworzyła wytyczne architektoniczno-urbanistyczne Warszawskiej Dzielnicy Społecznej. 

Łukasz Pancewicz

Architekt
A2P2 architecture&planning

Łukasz Pancewicz

Architekt
A2P2 architecture&planning
Wykładowca akademicki i najciekawszy polski urbanista z kilkunastoma latami międzynarodowego doświadczenia w sektorze publicznym i prywatnym.

Współzałożyciel A2P2 architecture&planning. W latach 2013-2016 był głównym projektantem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi. Ekspert Krajowego Instytutu Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, pracował nad wdrożeniem pilotażowego programu rewitalizacji w Wałbrzychu i w Łodzi. Od 2009 roku związany z Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Gdańskim jako nauczyciel akademicki i autor publikacji naukowych. Przygotował dla OECD ocenę polityki przestrzennej Łodzi. W latach 2011-2012 uczestniczył w rocznym stażu na Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Agnieszka Polakowska

Projektantka
SAGO PROJEKT

Agnieszka Polakowska

Projektantka
SAGO PROJEKT
Projektantka w branży sanitarnej i mechanicznej HVAC.

Posiad wieloletnie doświadczenie w projektowaniu obiektów kubaturowych tj. budynki mieszkalne, biurowe, handlowo-usługowe, zamieszkania zbiorowego, gastronomiczne.

Alexander Schwarz

Architekt
David Chipperfield Architects

Alexander Schwarz

Architekt
David Chipperfield Architects
Studiował architekturę w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Technologii w Zurychu, Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie i Uniwersytecie w Stuttgarcie.

W David Chipperfield Architects pracuje od 1996 roku, początkowo w Londynie, a od 1998 roku w Berlinie. W 2011 roku Alexander został partnerem w biurze w Berlinie. Jako dyrektor ds. projektowania jest odpowiedzialny za projekty wielu projektów i konkursów, w tym Neues Museum i James-Simon-Galerie na berlińskiej Wyspie Muzeów, Muzeum Literatury Nowoczesnej w Marbach i Muzeum Folkwang w Essen. Poprzez swoje zobowiązania akademickie Alexander łączy również praktykę architektury i badań z nauczaniem. W 2015 roku objął stanowisko profesora „Budownictwa i Projektowania Publicznego” na Uniwersytecie w Stuttgarcie.

Bogna Świątkowska

Prezeska
Fundacja Bęc Zmiana

Bogna Świątkowska

Prezeska
Fundacja Bęc Zmiana
Pomysłodawczyni, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, z którą zrealizowała kilkadziesiąt projektów poświęconych przestrzeni publicznej, architekturze i projektowaniu

Pomysłodawczyni konkursów adresowanych do architektów i projektantów młodego pokolenia. Inicjatorka i redaktorka naczelna czasopisma "Notes na 6 tygodni". Wcześniej naczelna pierwszego popkulturalnego miesięcznika „Machina” (1998–2001), autorka licznych tekstów, wywiadów, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych współczesnej kulturze popularnej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014). Członkini Społecznej Rady Kultury przy prezydencie m. st. Warszawy (2012-2015), Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy (2015-2018), a także Zespołu Eksperckiego ds. Kultury Lokalnej przy Narodowym Centrum Kultury (2015-2017). 

Małgorzata Tomczak

Redaktorka naczelna
A&B

Małgorzata Tomczak

Redaktorka naczelna
A&B
Redaktorka naczelna A&B – magazynu i portalu poświęconego współczesnej architekturze polskiej; krytyczka i badaczka przestrzeni miejskich, architektury, sztuki i designu.

Absolwentka historii sztuki na UJ, specjalność — sztuka najnowsza. Autorka licznych publikacji i wykładów z zakresu architektury, przestrzeni publicznej i sztuki. Uczestniczka konferencji naukowych i seminariów międzynarodowych w dziedzinie architektury i rozwoju miasta, jurorka w konkursach architektonicznych, redaktorka książek. Obecne zainteresowania koncentruje na zagadnieniach związanych z rozwojem przestrzeni zurbanizowanej oraz współczesnej architektury skandynawskiej.

Agata Twardoch

Architektka
Politechnika Śląska

Agata Twardoch

Architektka
Politechnika Śląska
Architektka i urbanistka, profesorka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, członkini Towarzystwa Urbanistów Polskich i Affordable Housing Forum.

Współprowadzi pracownię projektową 44STO. Zajmuje się dostępnym budownictwem mieszkaniowym i alternatywnymi formami zamieszkania, prowadzi badania naukowe, otwarte wykłady popularyzatorskie i warsztaty projektowe. Pisze do czasopism branżowych. Projektuje przestrzenie publiczne i doradza miastom. Mieszka z rodziną w Pilchowicach pod Gliwicami. Autorka książek „System do mieszkania” (Bęc zmiana 2019) oraz "Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta” (W.A.B. 2022).

fot. Magda i Michał Kryjak 

Aleksandra Wasilkowska

Architektka
Pracownia Architektoniczna Aleksandry Wasilkowskiej

Aleksandra Wasilkowska

Architektka
Pracownia Architektoniczna Aleksandry Wasilkowskiej
Jedna z najciekawszych polskich architektek na polskiej scenie projektowej.

W latach 2012—2015 była wiceprezeską OW SARP. Pracowała w paryskim biurze Francois Roche, od 2007 roku prowadzi w Warszawie Pracownię Architektoniczną Aleksandry Wasilkowskiej. W 2010 roku Wasilkowska reprezentowała Polskę na XII Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji projektem Emergency Exit (wspólnie z Agnieszką Kurant).

Projektowane przez nią instalacje znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych m.in. Czarna Wyspa w kolekcji Narodowej Galerii Zachęta w Warszawie. Jej projekty były wystawiane m.in. w Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Seoul Art Center w Korei, Public Art Munich w Niemczech, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Jej najważniejsze projekty to rewitalizacja Targowiska Bakalarska w Warszawie, na którym handlują kupcy ponad 25 narodowości, a także projekty licznych bazarów m.in. Bazar Ptasia we Wrocławiu, Bazar Różyckiego wraz z kwartałem zabudowy mieszkaniowej na Warszawskiej Pradze, targowisko Babski Rynek w Białej Podlaskiej oraz Targ Błonie pod Warszawą.

Michał Zalewski

Współwłaściciel
Setup TEAM

Michał Zalewski

Współwłaściciel
Setup TEAM
Absolwent Politechniki Gdańskiej (Wydział Elektroniki) studia podyplomowe z zarządzania projektami na Politechnice Warszawskiej.

Od 27 lat w branży budowlanej, od 14 lat niezależny doradca techniczny, od ponad 2 lat współwłaściciel firmy Setup TEAM świadczącej usługi CMC (Construction Management Company). Na projekcie Ogrody Ulricha lider zespołu zarządzającego i inżynier wsparcia w branży teletechnicznej.